Нічна оповідка 13 частин

    Чорний Вітер

    22 червня 2026 р.
    Не прочитано
    1/13

    Бий. Так почалася ця історія. Не словом. Не криком. Ударом. Бий, бий, бий. На старій пристані, де мох лип до дошок, а чайки чомусь мовчали, я знайшов чоловіка з чорним бубном. Він сидів біля мокрих канатів і реготав у море так, ніби сміялася не людина, а ціла п’яна ватага в його горлі. "Раз на сім літ, - прошепотів він, - вітер справляє весілля". Бий. "І наречена після нього не вертається". Потім він урвав сміх і заговорив уже до мене.

    2/13

    Я був музикою у ватазі, що звала себе вільними людьми вітру. Ми ходили між лиманом, скелями й старою козацькою пристанню: тягали сіль, мед, дьоготь, ножі, турецькі тканини й чужу біду. Море нас не любило. Тільки чекало плати. Гей, бий у шкіру. Гей, бий у ніч. Хто вийшов до моря, той вже не весь свій.

    3/13

    Раз на сім літ старші витягали чорний бубон. Шкіра на ньому була гладка й холодна, ніби її натягли не з тварини, а з потопельника, якого повернуло море. Казали: Чорний Вітер не бог і не чорт. Він щілина у світі. Коли вона відкривається, людина не падає. З неї просто видуває все людське: ім’я, пам’ять, любов, голос. А тіло ще стоїть на ногах і дивиться очима, де щойно була душа.

    4/13

    Тієї ночі смоляні бочки горіли синім. Мокрий пісок під скелею був чорний, ніби море виплюнуло на берег власну тінь. Човни хиталися в один лад, хоч море мовчало. Чайки сиділи на камені й чекали. Потім я побачив Олесю. Біла сорочка. Червоні стрічки на руках. Вінок із квітів і водоростей. Гей, ведіть наречену. Гей, ведіть до води. Вітер не просить. Вітер бере.

    5/13

    Водорості повзли їй по шиї, як холодні пальці. Ватага мазала лиця сажею, сіллю і риб’ячою кров’ю. Цілували ножі, били п’ятами в пісок, сміялися так, ніби сміх уже не належав людям. То був не просто танець. То море вчило їх ходити чужими ногами. Бий. Бий. Лиши її. Бий.

    6/13

    Мені дали бубон. Старий лоцман прошепотів: "Замовкнеш - її візьмуть люди. Битимеш - її прийме вітер". Ось така пастка: будь-який мій вибір вів її до смерті, тільки різними дверима. Я поклав долоню на шкіру. Вона була тепла. Під нею ще щось жило. На мить я відчув глухий поштовх зсередини - як дитина б’є в материнському животі. Щось чекало народження. Гей, бий, музико. Гей, бий, не мовчи. Море не любить порожньої тиші.

    7/13

    Я бив повільно, щоб виграти їй час. Бий. Бий. Ще мить. Бий. Олеся дивилася на мене з наказом. Не плач. Не благай. Не дай їм зробити з мене річ. Ватага вже співала не її ім’я. Вони кликали її нареченою вітру. А вона просила очима тільки одного: пам’ятай, хто я.

    8/13

    Пісня ватаги піднялася з горлянок, солона й крива: Гей, чорний вітре, візьми молоду. Дай нам здобич, дай нам ходу. Між ударами з’явився інший шепіт: Лиши її. Вона вже не твоя. Лиши її. Перший удар забрав її голос. Другий - запах волосся після дощу.

    9/13

    На третьому я зламав ритм. Додав зайвий удар. Пропустив сильний. Ватага спіткнулася. Один упав лицем у пісок. Другий вивергнув чорну воду. Олеся зробила крок назад. Я вже подумав: встиг. Тоді моя права рука вдарила сама. Бий. Бубон тримає не моя рука. Він тримає мене.

    10/13

    Чорний Вітер увійшов у коло холодом. Вогні нахилилися в один бік і горіли без тріску. Море зникло в темряві, ніби його накрили мокрим чорним рядном. Я вже не знав, чи б’ю в бубон, чи бубон б’є в мене. Бий. Бий. Не твоя. Бий. Серце підхопило той ритм. І зрадило мене першим.

    11/13

    Кожен удар крав те, заради чого я ще був живий. Тепло її руки. День, коли вона сказала моє ім’я. Її сміх за столом, коли я вистукував нашу пісню. Коли забирають пам’ять, любов стає порожньою посудиною. А порожнє легко наповнити чужою волею. Гей, бий у пам’ять. Гей, бий у кров. Хто забув ім’я, той зрадив любов.

    12/13

    Олесю підвели до краю скелі. Ватага кричала вже не багатьма голосами, а однією пащею. Я не переміг ритм. Тоді я підсунув у нього інший. Бий. Бий. Не лишу. Бий. Бий. Бий. Олесю. Бий. Її ім’я впало в ніч, як монета в бездонну криницю. І вона озирнулася.

    13/13

    Я кинувся до неї, та Чорний Вітер прийшов цілком. Не бурею. Не громом. Не хвилею. Солоним присмаком у повітрі. Її губи сказали без голосу: "Не лишай себе". Потім вона перестала належати видимому світу. На камені лишились червона стрічка й мокре коло водоростей. Ватага протверезіла й розсипалась. Я більше не бив у бубон. Але щоночі він б’є в мені. Бий. Бий. Не лишай себе.

    Олесяватага вільних людейморе і жертвачорний бубонсіль і кров

    Твоя думка

    Чи сподобалась тобі ця нічна оповідка?

    Будь першим, хто оцінить цю оповідку.